Ana Sayfa / Moda / 2015 İlkbahar Yaz Modası trendleri
bayanlar-icin-is-imkanı

2015 İlkbahar Yaz Modası trendleri

2015 İlkbahar yaz modası podyumlarda kendini göstermeye başladı! İtiraf etmeliyim ki,moda haftalarındaki izlenimlerim beni de oldukça şaşırttı!

Şaşkınlığımın en büyük nedeni ise;2015 ilkbahar yaz modasının,bu yılın trendlerinden oldukça farklılık göstermesi.Monokrom ve kubik tasarımlar hariç,2015 ilkbahar yaz modası,2014 ilkbahar yaz modasından hem renk hem de desen olarak,farklı çizgi ve tasarımlara sahip.

Önce,2015 modasında trend olmasına kesin gözüyle bakılan renklere bir göz atalım,ardından desen ve tasarımları inceleyelim;

2015 İlkbahar-Yaz  Modasında trend olacak renkler

2015_rengi_marsalaMarsala

Pantone Renk Enstitüsü tarafından 2015 yılının rengi olarak seçilen marsala abiyeler başta olmak üzere tüm kıyafetlerde ,çanta ve aksesuarlarda fırtına gibi esecek!

2015 ilkbahar yaz modası renkler aqua maviAqua Mavi

Turkuaza yakın olan bu rengi,2015 ilkbahar yaz sokak modasında sıkça göreceğiz.

2015 ilkbahar yaz moda renkleri greyfurtGreyfurt

Milano Moda haftasında öne çıkan ve önde gelen tüm tasarımcıların kullandığı bu yeni renk,tek parça minilerden,montlara kadar tüm kıyafetlerde sıklıkla karşımıza çıkacak.

2015 ilkbahar yaz moda moda renkleri marigoldMarigold

2015 ilkbahar yaz döneminde gideceğiniz özel bir gece için klasik renklerde bir abiye düşünüyorsanız,unutun! 2015 abiye ve gece elbisesinin trend rengi mari gold olacak.

2015 ilkbahar yaz moda renkleri pastel sarıPastel sarı

Uzun zamandır moda akımlarında kendine yer bulamayan pastel sarı,2015 ilk bahar yaz modasında oldukça iddialı geliyor!Özellikle ofis modasında öne çıkacağına kesin gözüyle bakıyorum.

2015 moda renkleri lavantaLila

2009-2010 yıllarında altın çağını yaşayan lila,2015 ilkbahar yaz modasında öne çıkan bir diğer renk.Desenli ve baskılı pantolonlar,abiyeler,tek parça mini ve diz altı elbiseler başta olmak üzere,hemen tüm parçalarda lila hakim renklerden birisi olacak.

2015 ilkbahar yaz moda renkleri pasPas rengi(Rust)

Bu özel renk için söylenecek çok şey var aslında..Kırmızı,turuncu ve kahverenginin eşsiz uyumu ile ortaya çıkan pas rengi,kadına en yakıştırdığım renklerin başında geliyor.Eğer siz de benim gibi bu çöl kumu rengine aşıksanız,2015 sizin yılınız olacak!Tiril tiril elbiseler,bol kesim tek parçalar,transparanlar ve neler neler…2015 plaj modasında pas rengi,mayo ve bikinilerde de trend olacak.

2015 moda renkleri elektrik maviElektrik mavisi

Kadın modasında haklı bir saygınlık edinen elektrik mavisi 2015 ilkbahar yazında da bu saygınlığını koruyacak.

2015 yaz modası renkleri şişe yeşiliŞişe yeşili

Haki yeşilin koyu ve parlak tonu olan şişe yeşili rengi,sanırım çoğumuzun gardrobunda yoktu…2015 ilkbahar yaz modasında trend setter olmak istiyorsanız,şişe yeşili rengi birkaç parça almanızda yarar var J

2015 ilkbahar-yaz modasında öne çıkan desen ve modeller

Avant pop

Daha çok sanat ve edebiyat alanında etkisini gösteren avantpop akımı 2015 ilkbahar yaz modasında da etkili kendini gösterecek.Kısaca;edebi ve sanatsal eserlerin mass medyaya uyarlaması olarak özetlenecek avant pop akımın etkisiyle,parlak renkler,baskı ve desenler ön plana çıkacak.Sürrealist tasarımlar,3D baskılar bu akımın en belirgin özelikleri olacak.Avant pop özellikle elbise ve t-shirtler de etkisini hissettirecek.Avant pop modasının öncüleri ;Chanel,Prada ve Celine.

2015 ilkbahar yaz modası avant popKubik tasarımlar

Son iki yılın modasında etkili olan kubist tasarımlar,monkrom desenler ve geometrik şekiller 2015 ilkbahar yaz modasında da trend olmaya devam edecek.Fendi ve Helmut Yang  2015 ilkbahar yaz modasında kubist tasarımın öncüleri diyebiliriz.

2015 ilkbahar yaz modası kubik tasarımlarGül ve çiçek desenleri

Tek parça uzun elbislerde,kadın masumluğuna ve doğallığına çok yakıştırdığım çiçek ve gül desenleri,2015 ilk bakar yaz modasında trend olacak desenlerden bir diğeri.

Tropikal etki

Patlayan volkanlar,büyük palmiye ağaçları,gizemli  büyücüler,tropikal kuşlar ve bitkiler,2015 ilkbahar yaz modasında sıkça karşımıza çıkacak.Tropikal baskılara boncuklar ve 3D desenler eşlik edecek.Tek parça miniler ve plaj modası bu hareketli parçaların etkisinde olacak.2015 ilkbahar yaz modası tropikal etki

Yorumlar

Yorumlar

bayanlar-icin-is-imkanı

İlginizi Çekebilir

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi

Vücut tipine göre kıyafet seçimi yapıldığında, hem şık hem de kaliteli bir tarz yakalarsınız. Üstelik, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir